Minden ami Forma-1

„Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít.” (Ayrton Senna)

Alonso nyerte a háromórás koreai eső-GP-t

| 2010. október 24., vasárnap 12:31
100 perc késés, sok biztonsági szakasz, Webber-baleset és Vettel-motorhiba után nyert a spanyol, vezeti a vb-t.

Jó másfél órás késéssel indult az első Dél-Koreai Nagydíj [1], egész éjjel esett, még a magyar idő szerinti reggel nyolc órás rajt időpontjában is szemerkélt, állt a víz a pályán

Az indulást tíz perccel tolták el, a biztonsági autó mögött startolt a mezőny, de mindössze három kör után piros zászlóval megállt, mert annyira nem lehetett látni.

Háromnegyedórás várakozás után próbálkoztak újra, az SC (Safety Car) végül a 18. körben engedte el a mezőnyt. Vettel, Webber, Alonso, Rosberg, Hamilton volt a sorrend, de csak alig két körön át: Webber a falnak pördült, keresztbe csúszó autóját Rosberg telibe kapta, ő is kiesett.

A Vettel, Alonso, Hamilton-sorrend 15 körig maradt, akkor újra jött a biztonsági autó Glock és Sutil ütközése miatt, és a kerékcserével Hamilton megelőzte Alonsót. Az újrainduláskor viszont a spanyol máris visszaelőzött, mert az angol lefutott a pályáról az első kanyarban.

Vettel biztosan állt az élen, Alonsót és Hamiltont lerázta, amikor a 46. körben elfüstölt a motorja. A ferraris a maradék kilenc körben otthagyta Hamiltont, megnyerte a futamot, a világbajnokságban is átvette a vezetést.

Tizenegy ponttal megy Webber előtt, Hamilton harmadiknak jött föl 21 pont hátránnyal, Vettel 25-tel lemaradva negyedik. Buttonnak gyenge napja volt, a középmezőnyben végzett, így már csak matematikailag esélyes a címre. Két futam, 50 pont van hátra a világbajnokságból, Brazília jön két hét múlva, majd Abu-Dzabiban zárul a szezon.

Vasárnap az utolsó pillanatban elkészült koreai pályán az aggodalmak ellenére minden rendben ment, csak az volt szokatlan, hogy a csúszás miatt szürkületben értek célba a pilóták, az eredményhirdetés szinte sötétben ért véget.